4. Gorazdov Močenok vyhrala Prievidza

Skončil sa festival duchovných hier

Močenok 28. júla (TASR) – Vyhlásením výsledkov súťažnej prehliadky ochotníckych divadiel skončil sa dnes v Močenku okres Nitra IV. ročník celoslovenského festivalu biblických a duchovných hier Gorazdov Močenok 96. Hlavnú cenu festivalu udelila medzinárodná porota divadelnému súboru A pri Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi, ktorý sa predstavil inscenáciou Michala Babiaka Veža babylonská.

Víťaz festivalu postupuje na celoslovenskú prehliadku amatérskych divadiel – Scénickú žatvu do Martina. Podľa návrhu poroty sa s najväčšou pravdepodobnosťou na prehliadke v Martine zúčastní aj ďalší súbor BABIDO z Rimavskej Soboty, ktorý v Močenku získal Cenu Spolku sv. Vojtecha za tvorivý prístup k vianočnej ľudovej hre Betlehemská hviezda. Ceny za herecký výkon udelila porota Lucii Galanskej z divadelného súboru z Dunajskej Lužnej a Vladimírovi Lajčiakovi z divadelného súboru z Ružomberka-Černovej.

Ďalšie ocenenia získali divadelné súbory Don Bosco z Popradu-Veľkej, Plameň z Fričoviec a SME z Lučenca. Sprievodný a duchovný program festivalu vyvrcholil dnes slávnostnou svätou omšou a katechetickým stretnutím mládeže s pomocným biskupom nitrianskym Františkom Rábekom. Účastníci prehliadky navšítivili lokalitu Gorazdov, kde sa podľa tradície narodil žiak sv. Cyrila a Metoda, slovenský svätec Gorazd. Ľubomír Foltán rč br .

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *