Program Gorazdovho Močenku 2020

Program Gorazdov Močenok 2020

Po dôkladných prípravách duchovného programu, sprievodných podujatí a výbere divadelných súborov, ktoré sa zaregistrovali prostredníctvom registračného formulára do 30. júna 2020, pre vás orgranizátori tohtoročného 28. ročníka Gorazdovho Močenku pripravili zaujímavý program.

Za zaujímavosť stojí napríklad uvedenie knihy Tajomstvo Zoborského kláštora, ktorú napísal otec biskup František Rábek, ordinár OS a OZ SR. Neopomenúc duchovný program, ktorý budú realizovať pátri verbisti SVD z Nitry, ale aj talkshow s hercom Jánom Gallovičom. A ako to už na divadelnom festivale býva, grom sú súťažné ale aj nesúťažné predstavenia amatérskych, ale aj profesionálnych divadelných súborov z rôznych kútov Slovenska.

Program si môžete stiahnuť vo formáte pdf TU

 

Počas celého festivalu budú organizátori dbať najmä na dôkladnú prevenciu spojenú s aktuálnou situáciou COVID-19 a aplikovať nariadenia epidemiológov.

Na všetky podujatia vás srdečne pozývame a tešíme sa na stretnuie !

 

– organizačný výbor GM 2020 –

1 reply
 1. Elena Jablonická
  Elena Jablonická says:

  Chcem sa veľmi poďakovať všetkým, ktorí sa pričiňujete o toto záslužné dielo kresťanskej kultúry na Slovensku.
  Ako vieme, veľkým vzorom, ktorý podporoval kresťanské ochotnícke divadlo bol pápež sv. Ján Pavol II. A tu sa stretávajú jeho nasledovníci, to je skvelé 🙂

  Nevenujem sa síce divadlu v takej krásnej forme ako sa predvedie na tomto divadelnom festivale, ale pri mojej práci mi sám život prináša situácie podobné divadelnej hre. Pri rokovaniach medzinárodných organizácií, na ktorých participujem, sa rozohrávajú rôzne „hry“, a vnútorné boje pri hľadaní Pravdy a úsilí o jej vyjadrovanie, obhajovanie.
  Chcela by som sa s Vami poradiť. Vedeli by ste mi z tohto osobitného kresťanského festivalu niečo odporučiť, vybrať na zamyslenie, uvažovanie? Na stránke ste spomínali tvorivé dielne. Tie sú určené najmä pre divadelníkov, však? Nedalo by sa nejakej dielne/prednášky/workshopu zúčastniť aj pre nás (asi je nás takých dosť), ktorí v mnohých povolaniach hráme, vystupujeme, či našepkávame alebo pripravujeme kulisy, aj keď našim javiskom je vlastne život :))?
  Požehnaný čas všetkým!

  Odpovedať

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *